ZMIANY OZNAKOWANIA SZLAKÓW ROWEROWYCH

2016

Przypominamy samorządowcom o zmianach jakie należy wprowadzić w oznakowaniu szlaków rowerowych. Zachęcamy do kontaktu.

03.2016

Samorządy województwa mazowieckiego mogą ubegać się o środki na wykonanie ścieżek rowerowych. Pieniądze będą pochodziły z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Mazowsza 2014-2020. Kwota którą mają do wykorzystania to 186 mln zł.

2013

14 sierpnia 2013 r. - NOWE OBOWIĄZKI DLA SAMORZĄDÓW - weszły w życie rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Mowskiej oraz Spraw Wewnętrznych w sprawie znaków i sygnałów drogowych oraz rozporządzene Ministrów Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urzędzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach.

Większość zmian, w zakresie oznakowania tras turystycznych, dotyczy do znaków tras rowerowych.

Do 7 sierpnia 2018 r. należy usunięć znaki R-2 \\\"szlak rowerowy międzynarodowy\\\" i R-2a \\\"zmiana kierunku szlaku mrowerowego międzynarodowego.

Znaki typu R-1, R-1a, R-1b i R-3 muszą być wykonane z folii typu 1 - niezależnie od typu drogi.

Znaki R-4, R-4a, R-4b, R-4c, R-4d, R-4e 9czarne na pomarańczowym tle) - powinny być wykonane z folii typu 2.