Skaut.pl

SKAUT.PL - na szlaku od 2002 r. Zajmujemy sie projektowaniem i znakowaniem szlakow turystycznych.

Przewodniki

Dla Klientów, którzy zainteresowani są publikacją własnych tekstów, utworzyliśmy dział wydawniczy.

Specjalizujemy się w publikacjach związanych z turystyką. Przeprowadzamy redakcję językową, merytoryczną oraz korektę teksów. Możliwe jest tłumaczenie tekstu na języki angielski, niemiecki i rosyjski. Dostarczone materiały uzupełniamy w zależności od potrzeb o teksty, zdjęcia i mapy. Opracowujemy własne przewodniki i mapy turystyczne. Każda z naszych publikacji otrzymuje numer ISBN.

 • Turystycznym szlakiem przez powiat białobrzeski

  Publikacja zawiera informacje dotyczące walorów turystycznych poszczególnych gmin powiatu białobrzeskiego oraz opis przebiegu pieszych szlaków turystycznych wraz ze szczegółowymi mapami.

  Autor:Arkadiusz Kurowski
  Ilość stron:24
  Format:19 x 9,5
  ISBN:83-60126-67-4

  Przewodnik po szlakach turystyczno-rowerowych powiatu garwolińskiego. Garwoszlaki

  Publikacja zawiera informacje o miejscowościach, przez które przebiegają szlaki rowerowe, piesze i kajakowe powiatu garwolińskiego oraz o samych szlakach – oznakowaniu, zasadach poruszania się po nich. W przewodniku zamieszczono bogaty materiał fotograficzny.

  Autor:Małgorzata Zając
  Ilość stron:96
  Format:9,6 x 20,9
  ISBN:83-60126-65-8

  Pilica. Przewodnik kajakowy

  Przewodnik zawiera mapę Pilicy od wsi Żarnowiec do ujścia do Wisły oraz fragment Wisły po Górę Kalwarię w skali 1:100 000. Umieszczono w nim informator o przystaniach wodnych, wypożyczalniach sprzętu pływającego i noclegach. Dodatkowym elementem są opisy województw łódzkiego i mazowieckiego oraz powiatów białobrzeskiego, grójeckiego, opoczyńskiego, piotrkowskiego, radomszczańskiego oraz tomaszowskiego.

  Autor:Marek Lityński
  Ilość stron:48
  Format:11 x 21
  ISBN:83-60126-52-6

  Przyrodnicza ścieżka dydaktyczna „Rawicz”

  Książka to dokładny opis ścieżki dydaktycznej w Leśnictwie Rawicz oraz informacje o Nadleśnictwie Przysucha. W publikacji zamieszczono wiele zdjęć z trasy oraz szczegółową mapę.

  Autor:Nadleśnictwo Przysucha
  Ilość stron:24
  Format:14,5 x 21
  ISBN:83-60126-36-4

  Ścieżka przyrodniczo-regionalna na terenie Muzeum Wsi Radomskiej. Przewodnik

  Książka to opis ścieżki przyrodniczo-regionalnej w Muzeum Wsi Radomskiej. W publikacji zamieszczono scenariusz zajęć dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych (zadania, krzyżówki, testy) oraz wiele zdjęć ze ścieżki.

  Autor:Elżbieta Molenda, Ewa Ways
  Ilość stron:36
  Format:15 x 21
  ISBN:83-60126-37-2

  Interdyscyplinarna ścieżka dydaktyczna na terenie Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. Przewodnik

  Książka to dokładny opis ścieżki dydaktycznej na terenie Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. W publikacji zamieszczono wiele zdjęć ze ścieżki.

  Autor:Teresa Czech
  Ilość stron:24
  Format:15 x 21
  ISBN:83-60126-38-0

  Na rowerze po regionie radomskim. Dorzecza Radomki i Zagożdżonki.

  Przewodnik prezentuje 12 propozycji wycieczek rowerowych po regionie radomskim o łącznej długości ponad 460 km. Każda zawiera opis przebiegu trasy, opis zlokalizowanych przy niej atrakcji i szczegółową mapę.

  Autor:Michał Latos, Paweł Religa, Małgorzata Zając
  Ilość stron:48
  Format:10 x 15
  ISBN:83-60126-50-X

  Szlaki rowerowe Puszczy Kozienickiej

  Publikacja zawiera informację o Puszczy Kozienickiej oraz rady przydatne dla rowerzystów m.in. jak przygotować się do wycieczki, poruszać na szlakach. W książce opisane są dokładnie szlaki rowerowe puszczy, gminy, miasta i powiaty znajdujące się na trasie szlaków. Uzupełnieniem opisów są specjalnie przygotowane mapki.

  Autor:Jarosław Zawodnik
  Ilość stron:60
  Format:9,5 x 19
  ISBN:83-60126-31-3

  Szlak żółwia i dinozaura

  Publikacja zawiera opis Szlaku „Żółwia i dinozaura” prowadzącego z Janowca nad Wisłą do Bałtowa wyznakowanego jako niebieska trasa pieszo-rowerowa oraz opis zielonego szlaku pieszego odbijającego do Lipska. Informacje zawarte w przewodniku uzupełnia mapa.

  Autor:Małgorzata Pyrka
  Ilość stron:24
  Format:10 x 20
  ISBN:83-60126-26-7

  Przewodnik. Turystyczne szlaki rowerowe.

  Przewodnik prezentuje przebieg szlaków rowerowych wyznakowanych na terenie gmin należących do Związku Gmin „Nad Iłżanką”, czyli Iłży, Kazanowa, Ciepielowa i Chotczy.

  Autor:Małgorzata Pyrka
  Ilość stron:48
  Format:10 x 20
  ISBN:83-60126-25-9

  Szydłowiec. Miasto na kamieniu. Interdyscyplinarna ścieżka edukacyjna

  Książka przygotowana została przez geologa Jana Urbana i historyka Waldemara Kowalskiego. Opisuje ścieżkę edukacyjną „Szydłowiec. Miasto na kamieniu”. Prezentuje przebieg ścieżki (mapa) oraz poszczególne przystanki związane z konkretnymi zagadnieniami dotyczącymi sposobu powstania piaskowców w okolicach Szydłowca, technik wydobycia tego surowca w dawnych kamieniołomach, możliwości wykorzystania go w budownictwie na podstawie szydłowieckich zabytków: nagrobków katolickich i żydowskich, kościoła pw. św. Zygmunta, ratusza i zamku.

  Autor:Jan Urban, Waldemar Kowalski
  Ilość stron:48
  Format:19,7 x 19,
  ISBN:83-60126-69-0

  powrót do góry

© 2012 SKAUT.PL