Szkolenia o szlakach turystycznych

Szkolenia o szlakach turystycznych, kt贸re w spos贸b przyst臋pny i wyczerpuj膮cy odpowiadaj膮 na pytania:

 • jak projektuje si臋 szlaki turystyczne?
 • jak wykona膰 oznakowanie szlak贸w turystycznych?
 • jak mo偶na promowa膰 szlaki turystyczne?
 • co to jest produkt turystyczny 鈥瀞zlak鈥 i jak go zbudowa膰?
 • ile kosztuje utrzymanie szlak贸w turystycznych?
 • jak pozyskiwa膰 艣rodki na szlaki turystyczne?

To tylko niekt贸re z zagadnie艅, kt贸re poruszamy na szkoleniach. Szczeg贸艂owy zakres tematyczny spotka艅 ustalamy indywidualnie z zmawiaj膮cym.

Szkolenia o szlakach turystycznych – dla kogo?

Na szkolenia o szlakach turystycznych zapraszamy wszystkich, kt贸rzy planuj膮 dzia艂ania zwi膮zane z tworzeniem szlak贸w turystycznych lub zajmuj膮 si臋 zarz膮dzaniem szlakami.

 • lokalne organizacje turystyczne
 • lokalne grupy dzia艂ania realizuj膮ce projekty w zakresie turystyki
 • pracownicy jednostek samorz膮du terytorialnego odpowiadaj膮cy za infrastruktur臋 turystyczn膮
 • stowarzyszenia ubiegaj膮ce si臋 o 艣rodki na tworzenie tras turystycznych
 • NGO
 • pracownicy nadle艣nictw
 • pracownicy zarz膮d贸w W贸d Polskich
 • pracownicy park贸w narodowych i krajobrazowych

Chcesz zosta膰 znakarzem szlak贸w turystycznych? kierownikiem prac znakarskich? projektantem szlak贸w turystycznych?

Szkolenia o szlakach turystycznych – jak prowadzimy?

Po ustaleniu zakresu zagadnie艅, kt贸rych ma dotyczy膰 szkolenie, przesy艂amy harmonogram. Niekt贸re ze szkole艅 (lub cz臋艣ci szkole艅 w przypadku kompleksowych projekt贸w) mog膮 odby膰 si臋 w formule on-line. Nie dotyczy to warsztat贸w zwi膮zanych z pokazami technik znakowania. Uczestnicy otrzymuj膮 materia艂y szkoleniowej w wersji papierowej i cyfrowej.

—–

W 2023 r. projektowanie, znakowanie i odnawianie szlak贸w turystycznych w艂膮czone zosta艂o do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji.

Osoba posiadaj膮ca kwalifikacj臋 jest gotowa do samodzielnego zaplanowania, zorganizowania i przeprowadzenia prac znakarskich. Pos艂uguje si臋 wiedz膮 pozwalaj膮c膮 na zaprojektowanie szlaku zgodnie z wymogami prawa ze szczeg贸lnym uwzgl臋dnieniem prawa o ruchu drogowym, przepis贸w o ochronie przyrody, prawa wodnego i prawa w艂asno艣ci.

Potrafi zaprojektowa膰 r贸偶ne typy szlak贸w np. pieszy, konny, rowerowy, narciarski, kajakowy. Zna systemy znakowania szlak贸w, techniki umieszczania r贸偶nego rodzaju znak贸w w spos贸b umo偶liwiaj膮cy turystom bezpieczne korzystanie oraz w spos贸b jak najmniej ingeruj膮cy w przyrod臋. Przygotowuje warsztat pracy, w tym dobiera materia艂y i narz臋dzia. Potrafi przeprowadzi膰 prace znakarskie w terenie polegaj膮ce na znakowaniu nowego szlaku lub odnowieniu starego. W porozumieniu z gestorami szlak贸w likwiduje je lub zmienia ich przebieg.